Product code: CST1012006EN
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Product type | Hybrid (2-in-1) |
| Form factor | Convertible (Detachable) |
| Display | |
| Display diagonal | 10.1 inch |
| Panel type | IPS |
| HD type | HD |
| Touchscreen | Y |
| Display resolution | 800 x 1280 pixels |
| Brand | Dynabook |
| Model name | ET10-G-106 |
| Part Number | CST1012006EN |
| Release Date | 19 February 2022 |
| EAN/UPC code | 4062507176875 |
|
|
|
| Processor | |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor family | Intel Celeron |
| Processor frequency | 1.1 GHz |
| Processor boost frequency | 2.4 GHz |
| Processor model | N3350 |
| Processor cache | 2 MB |
| Memory | |
| Internal memory type | LPDDR4-SDRAM |
| Internal memory | 4 GB |
| Memory clock speed | 2133 MHz |
| Maximum internal memory | 4 GB |
| Graphics | |
| On-board graphics card | Y |
| Discrete graphics card | N |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card model | Intel HD Graphics 500 |
| Storage | |
| Total storage capacity | 128 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 128 GB |
| Total SSDs capacity | 128 GB |
| Compatible memory cards | SDHC, SDXC |
| Card reader integrated | Y |
| Storage media | eMMC |
| Optical drive | |
| Optical drive type | N |
| Networking | |
| WLAN controller model | Intel Dual Band Wireless-AC 7265 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Y |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Ports & interfaces | |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| Mini HDMI ports quantity | 1 |
| Headphone outputs | 1 |
| Keyboard | |
| Numeric keypad | N |
| Pointing device | Clickpad |
| Keyboard language | UK English |
| Software | |
| Operating system installed | Windows 10 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Battery | |
| Battery life (max) | 8 h |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.08 kg |
| Height | 21.7 mm |
| Depth | 174 mm |
| Width | 259.3 mm |
| Power | |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter output voltage | 12 V |
| AC adapter output current | 2 A |
| Security | |
| Password protection | Y |
| Password protection type | Supervisor, User |
Disclaimer: Although we try to make the information as accurate as posible we do not guarantee it is 100% correct.